Інтегроване заняття, 2 мол. група “Казкова мандрівка”

Тема: Казкова мандрівка (інтегроване заняття з пріоритетом соціо-природо-математичних завдань,2 мол. група).

 Мета: Збагачувати знання дітей про птахів, розуміти їх користь. Дати                 поняття про весняні первоцвіти (підсніжник, пролісок),їх вигляд, місце зростання. Сприяти пізнавальній активності дітей, вміти визначати кількість предметів, закріпити геометричні фігури (круг, квадрат, трикутник),попарно їх об’єднувати .

                Продовжувати ознайомлювати дітей з правилами безпечного перебування в лісі. Вчити розуміти небезпечність вогню.

Закріплювати в активному словнику дітей назви первоцвітів, частин рослини. Сприяти розвитку зв’язного мовлення. Розвивати вміння уважно слухати й розуміти зміст повідомлення.

Розвивати емоційну чутливість. Підтримувати та розвивати прояви конструкторської творчості дитини, спонукати до самостійності, сприяти розвитку творчих здібностей дитини.

Виховувати свідоме та дбайливе ставлення до живої природи.

 

 

  Хід заняття.

Треба дружно привітатись.

Добрий день!

Дружно, голосно сказати.

Добрий день!

Вправо, вліво поверніться.

Один одному всміхніться

Ще раз дружно привітались.

Добрий день!

  • Діти, подивіться у віконечко. Як красиво стало. Усе частіше до нас у гості приходить сонечко. От і сьогодні воно заглянуло до нас у віконечко. Воно веселе чи сумне? Чому так веселиться сонечко?
  • Діти, а сонечко на своєму промінчику передало нам загадку:

 

З привітання журавля

Я пробуджую поля,

Небеса і ручаї,

Та заквітчую гаї.

Відгадали, хто вона,

Красуня чарівна?

  • Діти, а що дарує нам весна? А ви радієте весні? Як?

Я всміхаюся сонечку:

«Здрастуй, золоте!»

Я всміхаюсь квіточці –

Хай вона цвіте

Я всміхаюсь дощику:

«Лий, мов із відра».

Друзям я всміхаюся,

Зичу їм добра!

  • Весна – чарівниця кличе нас у веселу казкову мандрівку. А вирушимо ми з вами ось на цьому весняному килимі ( діти сідають на килим, звучить спокійна мелодія. )

Весна в мандрівку нас закликає

І про дорогу розповідає

Милуйтеся, мої любі,

На природу дивіться,

Травам і квітам низько вклоніться,

Хай же мандрівка казкою стане,

Про неї розкажим і татові, й мамі.

  • Діти, давайте розповімо,що ми можемо побачити у весняному лісі (викладаються готові силуети на магнітній дошці, діти по можливості коментують ).
  • Діти,що з’являється на небі дуже часто?
  • Що воно нам дає? Ось сонечко зігріло і почали з’являтися дерева.
  • Які дерева ростуть у лісі?
  • Першою виросла ялинка? Яка вона?
  • Скільки ялинок у лісі?(викладаю ще). Скільки тепер ялинок?
  • Чим вони відрізняються?
  • Скільки великих (маленьких)ялинок?
  • А ще на галявині росло гарне дерево…(береза). Яка берізка?
  • Діти,поки ми з вами уявляли,а килим встиг нас домчати до лісової стежини.

Рухлива гра «По рівній доріжці».

  • Ось і привела нас доріжка до весняного лісу. Яке чисте повітря в лісі,так і хочеться вдихнути його.

Психогімнастика «Привітання».

  • Діти, давайте піднімемо ручки вгору, привітаємося із сонечком:

«Добрий день,сонечко!»

  • Протягнемо ручки вперед, привітаємося з вітерцем:

«Добрий день,вітерець!»

  • Присядемо,опустимо ручки долоньками вниз,привітаємося із земелькою:

«Добрий день, земелько!»

Діти підходять до хатини Лісовичка.

  • Яка незвичайна хатинка!Цікаво,хто в ній живе?Та це ж хатинка Лісовичка. Подивіться,він на нас чекав,щось нам залишив. Він дуже хвилюється за свій ліс,тому хоче,щоб ми пригадали правила поводження в лісі.

Дидактична гра «Екологічні знаки».

(діти за екологічними знаками визначають чого не можна робити в лісі).

  • Добре,молодці. Лісовичок може не хвилюватися за свій ліс. Поспішаємо далі.
  • Тут прилітала Сорока і щось наплутала.

                               Дидактична гра «Що наплутала сорока?»

  • Діти, Сорока-білобока залишила нам картинки, давайте подивимось чи правильно вона їх розклала.

                              

 

 

                                       Дидактична гра «Хто де живе».

  • А зараз давайте підемо та помилуємося чарівним лісом, вдихнемо чистого повітря. Але що це? Вам не здається, що нібито запахло димом? ( підходимо до білочки, яка сидить сумна на пеньочку ).
  • Добрий день, Білочко, що трапилося? Чому ти така сумна і що це за багаття тут було?

Білочка. «Пішла я в гості, а в дуплі залишила своїх білченят. Білченята гралися, а потім вирішили поїсти горішки. Знайшли ось ці сірники і поставили смажити горішки. А самі пішли гратися. Горішки згоріли, вогнище стало розгоратися, загорілося дупло і спалахнув дуб. Ось що тільки залишилося від нього». ( забираю у білочки сірники і розповідаю дітям ).

  • У цьому коробочку живуть брати-сірники. Це один маленький сірничок, а якої великої біди може накоїти. Від цього сірника згоріло житло білочки, а міг би згоріти весь ліс.

Чи для пустощів, чи гри

Сірників ти не бери:

Бо з вогнем погані жарти

Жартувати з ним не варто.

  • Діти, ніколи не беріть сірників… Ось яке лихо тропилося: білченята маленькі і не знають, що з сірниками гратися не можна. Ви теж маленькі, але повинні знати, що сірники – не іграшка для дітей.
  • А якщо вже і виникла пожежа, то що потрібно робити?
  • По якому номеру треба телефонувати?
  • Білочко, а де ж поділися твої білченята?

Білочка. – Злякалися вогню і десь сховалися в лісі.

  • Діти, давайте допоможемо Білочці знайти її дитинчат.

                Дидактична гра «Допоможемо Білочці знайти білченят».

Білочка. – Дякую за допомогу. А мені вже час поспішати, та нове житло шукати.

  • Діти, а ми підемо далі, бо вже кличе нас квітуча галявина, а коли Білочка знайде собі нове дупло, ми знову завітаємо до неї.
  • Ой! Діти, подивіться, яка чарівна квітуча галявина!
  • Та це ж перші весняні квіти, давайте їх впізнаємо. А допоможуть нам в цьому ось ці пелюстки, які заховали в собі загадки – добавлянки про перші весняні квіти.

 

Мовна гра «Загадки – добавлянки».

Перша квітка білосніжна

Називається …(підсніжник).

 

Дзвоників крихітних в лісі немало,

Синів,мов небо на землю упало,

Це звеселяє весняний лісок,

Квіточка ніжна …(пролісок).

  • Діти,а які ви ще знаєте перші весняні квіти? Чому ці квіти називаються першими весняними? Чи можна їх зривати?
  • Малята,ці квіти краще не зривати. І в жодному разі їх не можна рвати букетами. Люди,які це роблять,знищують окрасу лісу. Нехай квіти ростуть в лісі і звеселяють своєю красою рідну землю. І якщо ви побачите в лісі квіти,не чіпайте їх,а просто присядьте поруч і помилуйтеся їхньою красою (діти присідають).

Психогімнастика «Виростає квіточка».

Ми- перша квіточка маленька,

ми спали спокійно,тихо.

Але раптом ми відчули силу і

почали відчувати,що ми віддаляємося від землі.

У нас проростає стебло,

З’являються  перші листочки.

І ось до нас доносяться різноманітні звуки

«с-с-с», «ш-ш-ш», «ж-ж-ж».

Нарешті ми виросли,гарненькі які!

(Діти підходять до дерева і прислухаються до співу пташок).

  • Давайте впізнаємо пташок.
  • Які пташки сидять на дереві?
  • Яких пташок більше?А хто один?Скільки горобчиків?
  • Діти,як ми ставимося до птахів?
  • Яку користь вони нам приносять?

Діти вирушають далі,бачать квітучу галявину. Пропоную пограти.

  • Діти,давайте уявимо себе бджілками. Як дзвенить бджілка? А як бджілка квіточку нюхає?
  • Кожна бджілка отримує геометричну фігуру і їй треба знайти квіточку з такою самою фігурою в серединці.

Дидактична гра «Знайди бджілці квітку».

  • Діти,ось так ми ще й змогли погратися в лісі. Але час вже повертатися. Давайте сядемо на наш чарівний  килим і спробуємо викласти картини про те,що ми бачили у весняному лісі.(Діти викладають готові форми за розповіддю вихователя).
  • Весна прийшла. Все частіше на небі з’являється весняне сонечко. Кожного дня воно піднімається все вище та вище,посилаючи на землю свої яскраві,теплі промінці. Від сонячних промінчиків поступово все прокидається. Ще більше зеленішою стає ялинка,прокинувся молоденький дубок. Теплі промінчики торкнулися земельки, і на ній з’явилися перші квіти,які милують нас своєю чарівною красою. Одного теплого,сонячного ранку прокинувся ведмедик,та й став під дубком милуватися весною. А руда білка стрибнула до ялинки на пеньочок,та й вигрівається на весняному сонечку. Все навкруги оживає,радіє весні…
  • Діти,які красиві картини ви створили. Вам подобаються? А наша мандрівка вам сподобалася?
  • Як ми повинні ставитися до природи?